/Files/images/0512/1.jpg

Безпека для малих та дорослих- на цьому сайті Ви знайдете інформацію, яка буде для Вас та ваших дітей корисною. "Кликнувши" на посилання нижче ви зможете знайти перелік 50 безпечних сайтів:

http: //schwym-1460394130707oolua.blox.ua/2010/10/Natskomisiya-z-morali-rekomenduye-dityam-divitis.html

5 простих правил онлайн-безпеки:

1. Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність.

Щоб убезпечити свою дитину у Мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.

2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом.

Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас.

Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це.

Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.

4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.

5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.

Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу,використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.

Навчіть дитину правилам безпечної роботи у Мережі:

1. Роз'ясніть дитині важливість захисту своєї та чужої конфіденційної інформації:

- не можна викладати в інтернет інформацію про сім'ю та її фінансові справи,адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані;

- нікому,крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращім друзям).

2. Навчіть дітей поводитися в інтернет так само, як у реальному житті.

У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Поясніть дітям, що в інтернеті також слід із повагою ставитися до людей та їх авторських прав. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.

3. Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого.

Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.

4. Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей.

Завжди потрібно з'ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі. Якщо така інформація не очевидна для дитини, вона має звертатися за порадою до Вас. Допомагайте дітям розібратися, скільки насправді коштують такі SMS-послуги та чи дійсно необхідно їх надсилати.

5. Питати поради можна і потрібно.

Повідомте дитині, що вона може звернутися до вас у будь-якій ситуації, яка її турбує. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось незрозуміло, хвилює чи загрожує, завжди необхідно звертатися за допомогою до батьків. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому раніше, ніж завантажувати, встановлювати або зберігати будь-що з інтернету, треба отримати дозвіл батьків. Навчіть дитину перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

________________________________________________________________________________

Кір в Україні

/Files/images/0512/20180220191426.jpg

______________________________________________________

/Files/images/0512/43690806_536207286858183_1490762721577140224_n.jpg

Щоразу, отримуючи запрошення на проведення проби Манту дитині, у батьків виникає питання – чи потрібно давати згоду на проведення проби?

Так що це таке проба Манту?

На сьогодні у нашій країні туберкулінодіагностика (проба Манту, реакція Манту) єдиний метод ранньої, своєчасної діагностики туберкульозу серед дитячого населення та відбору дітей для вакцинації та ревакцинації у 7 років.

Відразу треба зазначити, що проба Манту до щеплень немає ніякого відношення, це діагностичний тест, і входить в перелік щорічного профілактичного обстеження дитини.

Як роблять пробу Манту?

Проба Манту проводиться 1 раз на рік, починаючи з трирічного віку дитини, незалежно від результатів попередньої проби. Роблять її спеціальним туберкуліновим шприцем внутрішньошкірно. Потім медичний працівник оцінює реакцію організму на пробу.

Зазвичай пробу роблять у поліклініках або дитячих установах (школи, дитячі сади). Батькам не потрібно боятися, що в їх відсутність дитині у групі або класі зроблять “гудзичок” – ця процедура абсолютно безпечна. Туберкулін не несе в собі туберкульозну паличку, як може здатися з назви. Він містить лише продукти її життєдіяльності. Отже, занести “хворобу аристократів”, так ще називали туберкульоз, шляхом проби Манту – нереально.

Як оцінюються результати?

Після введення туберкуліну, на 2-3 день утворюється специфічне ущільнення шкіри. На вигляд це трохи почервоніла округла ділянка шкіри, з незначним ущільненням - папула. Природно, що чим більше в організмі імунних клітин, що "знають" про туберкульозну паличку, тим більше буде розмір папули.

Розмір папули вимірюють при достатньому освітленні прозорою лінійкою на 3-й день після введення туберкуліну. Вимірюється лише розмір ущільнення. Почервоніння довкола ущільнення не є ознакою інфікованості туберкульозною паличкою.

Оцінка результатів проби Манту

Реакція вважається:

- негативною – при повній відсутності ущільнення або за наявності лише ін’єкційної реакції (0-1 мм);

- сумнівною – при папули розміром 2-4мм і при почервонінні будь-якого розміру без ущільнення;

- позитивною – за наявності вираженого ущільнення діаметром 5мм і більше.

- гіперергічною - реакція з діаметром ущільнення 17мм і більше.

Коли необхідно звернутися до фтизіатра?

Сама по собі позитивна реакція Манту не є стовідсотковим доказом наявності туберкульозу. Проте є моменти, що свідчать про небезпеку:

- чутливість до туберкуліну з року в рік збільшується по наростаючій;

- різкий “стрибок”, при якому ущільнення збільшується на 6мм і більш (наприклад, торік папула була розміром 10мм, а в цьому - 16);

- навіть тимчасовий контакт з хворим з відкритою формою туберкульозу;

- наявність у сім'ї родичів, які хворіли або інфіковані туберкульозом.

У таких випадках дитину направляють на консультацію до дитячого лікаря-фтизіатра. Лікар повинен розібратися в причинах, визначити, що могло вплинути на проведення проби і поставити діагноз. Зазвичай після цього дитину направляють на аналізи, рентгенологічне обстеження і, вразі потреби, призначають йому профілактичне лікування – курс протитуберкульозного препарату (близько 3 місяців). Для порівняння, в США такий курс триває 1 рік.

Протипоказання до проведення проби Манту

Протипоказаннями до проведення туберкулінової проби є:

- шкірні захворювання;

- гострі і хронічні інфекційні захворювання у стадії загострення (проба Манту ставиться через 1 місяць після зникнення усіх клінічних симптомів або відразу після зняття карантину);

- карантин по дитячих інфекціях у колективі (проба Манту ставиться через 1 місяць після зникнення всіх клінічних симптомів або відразу після зняття карантину).

До того ж імунітет після профілактичних щеплень може впливати на чутливість до туберкуліну. Тому пробу Манту необхідно планувати до проведення будь-яких щеплень. В цьому випадку щеплення проводяться відразу після оцінки результатів проби.

Чи потрібна проба Манту взагалі?

Із цього приводу Всесвітня Організація Охорони Здоров'я відповідає однозначно – так, особливо для країн з високим ризиком захворювання на туберкульоз, до яких відноситься і Україна.

Зараз в Україні епідемія туберкульозу. Захворюваність на туберкульоз росте з кожним роком. Найчастіше зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним шляхом. Бактерії туберкульозу можуть виділятися під час кашлю з мокротинням, слиною, а також під час співу, розмови. Зараження може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворим (під час поцілунків) і опосередковано (через забруднені предмети вжитку – книги, рушники, посуд, продукти). За добу хворий з легеневою формою туберкульозу виділяє 15-20 млн. бактерій туберкульозу. Одна хвора людина може заразити за рік 10-15 осіб. Діти найбільш чутливі до туберкульозу.

Своєчасно проведена туберкулінодіагностика дозволяє виявити туберкульоз у дітей на ранній стадії.

Пам’ятка "Безпечні зимові канікули"

Зимові канікули – пора відпочинку, свят та розваг. Саме тому необхідно пам’ятати про необхідність дотримання елементарних правил поводження в побуті, у громадських місцях, на вулицях тощо. З метою попередження нещасних випадків, травматизму просимо вас дотримуватися таких правил безпеки:

-не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де і з ким знаходиться ваша дитина;

-слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем;

-пам’ятайте: використання піротехнічних засобів (петард, бенгальських вогнів, хлопавок) небезпечне для життя і здоров’я;

-нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватися правил дорожнього руху;

-не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища, які ще не вкриті кригою або вкриті тонкою кригою;

-нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами;

-пам’ятайте про правила поводження з дикими та бездоглядними свійськими тваринами.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей!Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

/Files/images/2/92794675.jpg

Рекомендації щодо безпеки під час святкування новорічних свят

З початку 2018 року на території міста Бахмут і Бахмутского району виникло 536 пожеж, в результаті яких загинуло 11 осіб, 13 осіб травмовані на пожежах, з них 1 дитина. Збиток від пожеж складає 38 млн. 816 тис. грн, врятовано матеріальних цінностей на суму 25 млн 179 тис. грн. Основними причинами пожеж в осінньо-зимовий період є: необережне поводження з вогнем; порушення правил влаштування та експлуатації електроустаткування; несправність печей (димарів) і порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалювання і газового устаткування.

З метою попередження виникнення пожеж забороняється:

- застосовувати для опалювання приміщення нестандартне (саморобне) електрообігрівальне устаткування;

- користуватися пошкодженими розетками, з’єднувальними коробками, вимикачами і іншими електроприладами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення;

- залишати без нагляду при виході з приміщення включені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, тощо;

- використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, кип'ятильники, тощо) без негорючих підставок і експлуатувати тимчасові електромережі;

- прокладати зовнішню електропроводку над горючими покрівлями, навісами, штабелями лісу;

- використовувати електричні кабелі і дроти з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією, залишати під напругою;

- застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЕ і ПБЕ переносних (пересувних) електропроводок;

- підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні дроти, обгортати електролампи і світильники папером, тканиною і іншими горючими матеріалами, експлуатувати їх зі знятими ковпаками (розсіювачами);

- залишати без нагляду печі, які топляться;

- користуватися печами, в яких є тріщини;

- топити печі з відкритими дверцями;

- допускати перенагрівання печі;

- розміщувати паливо і легкозаймисті матеріали і речовини безпосередньо перед топковим отвором печі, та поблизу електронагрівальних приладів;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розмір топкового отвору печі;

- зберігати непогашене вугілля і золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- зберігати в приміщенні більш ніж одну норму запасу палива;

- закривати піддувало печі, коли є жар або горить вугілля - це може призвести до отруєння чадним газом;

- топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;

- використовувати вентиляційні і газові канали в якості димарів;

- влаштовувати на димарях антени телевізорів, радіоприймачів і тому подібне;

Найстрашніше при пожежі - розгубленість і паніка. Йдуть дорогоцінні хвилини, коли вогонь і дим залишають менше шансів вибратися у безпечне місце. Ось чому кожен повинен знати, що необхідно робити при виникненні пожежі.

1)При виникненні пожежі негайно повідомите про це в пожежну охорону за номером 101. Повідомляючи ддиспетчеру про пожежу, необхідно вказати наступні відомості:

- стисло і чітко описати, що горить (квартира, горище, підвал, індивідуальний житловий будинок або інше), і по можливості - зразкову площу пожежі;

- назвати адресу (населений пункт, назва вулиці, номер будинку, квартири);

- назвати своє прізвище і номер телефону;

- повідомити, чи є загроза життю людей, тварин, а також сусіднім будівлям і спорудам.

2) Якщо у Вас немає можливості зателефонувати та немає можливості покинути приміщення, відкрийте вікно і криками привернути увагу перехожих.

3) Якщо є можливість, необхідно вжити заходи по порятунку людей, тварин, матеріальних цінностей. Робити це треба швидко і спокійно. В першу чергу рятують дітей, пам'ятаючи при цьому, що, злякавшись, вони найчастіше ховаються під ліжко, під стіл, в шафу

4) Дим при пожежі може бути не менш небезпечний, ніж полум'я: більшість людей гинуть не від вогню, а від отруєння чадним газом. Із задимленого приміщення виходьте, пригнувшись, тримаючи голову ближче до підлоги (оскільки дим легший за повітря, він піднімається вгору, і знизу його значно менше). Пересуваючись в сильно задимленому приміщенні, тримайтеся стін. Також можна орієнтуватися по розташуванню вікон і дверей. При евакуації через зону задимлення, дихаєте через мокру тканину.

5) Після порятунку людей можна приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасінні (вогнегасники), у тому числі підручними (вода, пісок, і так далі), та евакуації майна.

6) Забороняється боротися з полум'ям самостійно, не викликавши заздалегідь пожежних, якщо тільки ви не впоралися із загорянням на ранній стадії.

7) У разі неможливості загасити пожежу власними силами – необхідно вжити заходи по обмеженню поширення пожежі на сусідні приміщення, будівлі і споруди, горючі речовини. З цією метою двері приміщень, де виникла пожежа, закривають для уникнення доступу кисню в зону горіння.

8) Після прибуття пожежної техніки необхідно зустріти її і вказати місце пожежі.

/Files/images/0512/15723367_1208629742556427_5109367505999428072_o.jpg/Files/images/0512/jalinka-pravila.jpg ______________________________________________________________________________________________________________________________________

Пам'ятка батькам щодо забезпечення безпеки дітей під час канікул

Шановні батьки!


Адміністрація та вчителі школи звертаються до вас з проханням про співпрацю в питаннях безпеки життєдіяльності дітей

Нагадуємо Вам, що Ви несете особисту відповідальність за життя і здоров’я своїх дітей в позанавчальний час!

З початком канікул, наших дітей підстерігає підвищена небезпека на дорогах, біля водойм, у лісі, на ігрових майданчиках, у дворах. Цьому сприяють поїздки та цікавість дітей, наявність вільного часу, а головне відсутність належного контролю з боку дорослих.

Щоб діти були відпочилими, здоровими і живими треба пам'ятати ряд правил і умов при організації їх відпочинку з батьками, родичами, друзями :

-Формуйте у дітей навички забезпечення особистої безпеки;

-Проведіть з дітьми індивідуальні бесіди, пояснивши важливі правила, дотримання яких допоможе зберегти життя;

-Вирішіть проблему вільного часу дітей;

-Пам'ятайте! Пізно увечері і вночі дітям і підліткам законодавчо заборонено з'являтися на вулиці без супроводу дорослих;

-Постійно будьте в курсі, де і з ким ваша дитина, контролюйте місце перебування дітей;

-Не дозволяйте розмовляти з незнайомими людьми. Поясніть дитині, що вона має повне право сказати «ні» завжди і кому завгодно, якщо цей «хтось» намагається заподіяти їй шкоду;

-Щоб не стати жертвою або винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, навчіть дітей правилам дорожнього руху, навчіть їх бути уважними на дорозі та в громадському транспорті;

-Проявляйте обережність і виконуйте всі вимоги безпеки, перебуваючи з дітьми на ігровому або спортивному майданчику, у поході;

-Вивчіть з дітьми правила їзди на велосипедах, скутерах, мопедах.

Пам'ятайте, що від природи діти безтурботні і довірливі. Чим частіше ви нагадуєте дитині нескладні правила поведінки, тим більша ймовірність, що вона їх запам'ятає, і буде застосовувати. Ви повинні регулярно їх нагадувати.

1. Необхідно вчити дітей не тільки дотримуватися Правил руху, але і з самого раннього віку вчити їх спостерігати й орієнтуватися. Потрібно враховувати, що основний спосіб формування навичок поведінки - спостереження, наслідування дорослим, перш за все батькам. Багато батьків, не розуміючи цього, особистим прикладом навчають дітей неправильному поводженню на дорозі.

2. Перебуваючи з дитиною на проїжджій частині, не поспішайте, переходіть дорогу розміреним кроком. Інакше ви навчите поспішати там, де треба спостерігати і дотримуватись правил безпеки.

3. Не посилайте дитину переходити або перебігати дорогу попереду вас - цим ви навчаєте її переходити через дорогу, не дивлячись по сторонах. Маленьку дитину треба міцно тримати за руку, бути готовим втримати при спробі вирватися - це типова причина нещасних випадків.

4. Учіть дитину дивитися. У дитини має бути вироблений твердий навик: перш, ніж зробити перший крок з тротуару, вона повертає голову і оглядає дорогу у всіх напрямках. Це повинно бути доведено до автоматизму.

5. Учіть дитину помічати машину. Іноді дитина не помічає машину чи мотоцикл, що знаходяться у далині. Навчіть її вдивлятися у далину.

6. Учіть дитину оцінювати швидкість і напрямок майбутнього руху машини. Навчіть дитину визначати, яка машина їде прямо, а яка готується до повороту.

Збереження життя і здоров'я дітей - головний обов'язок дорослих.

/Files/images/rzne/бережімо дітей.jpg

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПАМ’ЯТКА для батьків щодо першочергових дій у разі виявлення ознак вибухового пристрою або схожих на них предметів

I. Характерними ознаками наявності вибухового пристрою можуть бути:

1. Знаходження у громадських місцях, транспорті валіз, кейсів, пакунків, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власників;

2. Отримання адресатом поштового відправлення від невідомого відправника, наявність у відправленні явного дисбалансу, нестандартний вигляд посилочної тари;

3. Наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, вибухових речовин, засобів або їх елементів;

4. Наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму, запаху бензину, газу, розчинника, хімічних речовин, диму, що виходить з предмету тощо;

5. Наявність у підозрілого пристрою елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню (сигнальні лампи, світло діоди, радіоплати, перемикачі, елементи живлення і т.ін.) або додаткового контакту з навколишніми предметами (антена, вмонтований електричний дріт, натягнутий шнур або мотузка);

6. Невідповідність маси дійсному призначенню або вигляду предмета (наприклад – вага коробки від цукерок, банки від кави, книги і т. ін..);

7. Наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів – закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;

8. Наявність стороннього сміття, свіжо оштукатурених та свіжопофарбованих ділянок стін, стелі, підлоги, порушення грунту, покриття на газонах, тротуарах, за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб;

9. Наявність у контрольованих зонах залишеного автотранспорту, сторонніх чи нічийних приладів, механізмів, тимчасових споруд, будівельних матеріалів і конструкцій, тощо;

10.Намагання особи з предметом у руках чи у специфічному одязі, що дозволяє приховувати на тілі вибуховий пристрій, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до об’єкту охорони чи маршруту його пересування. У разі, якщо особа намагається безпосередньо застосувати підозрілий предмет, по можливості не дати їй випустити предмета з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху пристрою.

Категорично забороняється самостійно проводити з підозрілим предметом будь-якої дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати, та ін.).

Пам’ятайте, що марна втрата часу при загрозі вибуху може привести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою, підозрілих предметів, осіб повідомляти – 102

I. У разі виявлення предмета, підозрілого на вибуховий пристрій, необхідно:

1. Обмежити доступ до приміщення, організувати його охорону;

2. Негайно доповісти безпосередньому керівнику, вказати місце знаходження предмета, час виявлення та особу, яка його виявила;

3. Забезпечити інформування чергових підрозділів МВС, СБУ, або МНС України;

4. Безумовно виконувати всі рекомендації спеціалістів – вибухотехніка, у разі підтвердження наявності ознак вибухового пристрою організувати евакуацію людей з будівлі, території.

/Files/images/rzne/вибухо-небезпечні.jpg

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-

/Files/images/rzne/1.jpg

/Files/images/rzne/2.jpg

/Files/images/rzne/3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 481

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.