ПРОГРАМА З РОСІЙСЬКОЇ ТА ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ЧИТАННЯ ВЛІТКУ

5 КЛ, РУССКИЙ ЯЗЫК ОБУЧЕНИЯ

1. Русские народные сказки. «Никита Кожемяка», «Морозко», «Перышко Финиста ясна сокола», «Марья Моревна», «Журавль и цапля», «Птичий язык», «Каша из топора», «Жадная старуха» (2 сказки по выбору)

2. Сказки народов мира. «Двенадцать месяцев» (словацкая), «Госпожа Метелица» (немецкая), «Волшебное кольцо» (итальянская), «Джек и золотая табакерка» (английская), «Кисть Маляна» (китайская), «Синдбад-мореход» (арабская), «Крашеный шакал» (индийская), «Сказка о мудром ишаке» (крымско-татарская) (2 сказки по выбору).

3. Литературные сказки (по выбору уч-ся)

4. Александр Сергеевич ПУШКИН . «У лукоморья дуб зелёный…» (вступление к поэме «Руслан и Людмила»), «Сказка о мертвой царевне и семи богатырях».

5. Ханс Кристиан АНДЕРСЕН. «Снежная королева» или «Соловей» (по выбору)

6. Оскар УАЙЛЬД. «Мальчик-звезда»

7. Джозеф Редьярд КИПЛИНГ. «Маугли» (в сокращении)

8. Эрнест СЕТОН-ТОМПСОН. «Лобо»

9. Марк ТВЕН (Сэмюэль Ленгхорн Клеменс). «Приключения Тома Сойера» (в сокращении)

10. Астрид ЛИНДГРЕН «Пеппи Длинныйчулок» (в сокращении) или Джоан РОЛЛИНГ «Гарри Поттер и философский камень» (в сокращении) (по выбору)

6 КЛ, РУССКИЙ ЯЗЫК ОБУЧЕНИЯ

1. «Прометей», «Подвиги Геракла» (1-2 мифа о подвигах Геракла) (по выбору)

2. Из славянской мифологии. Миф о солнце (в пересказе А.Мельникова-Печерского)

3. Библейские предания и притчи. «Создание мира», «Притча о блудном сыне», «Притча о добром самарянине», «Давид и Голиаф», «Вавилонская башня», «Всемирный потоп» (2 притчи на выбор)

4. Николай Васильевич ГОГОЛЬ. «Ночь перед Рождеством».

5. Чарльз ДИККЕНС . «Рождественская песнь в прозе: святочный рассказ с привидениями»

6. Даниель ДЕФО. «Робинзон Крузо» (в сокращении).

7. Жюль ВЕРН. «Пятнадцатилетний капитан» (в сокращении)

8. Джек ЛОНДОН (Джон Гриффит). «Любовь к жизни»

9. Андрей Платонович ПЛАТОНОВ (Климентов). «Юшка»

10. Виктор Петрович Астафьев «Конь с розовой гривой» или Людмила Стефановна Петрушевская «Котенок Господа Бога» (по выбору)

11. Рей Дуглас БРЭДБЕРИ. «Улыбка», «Каникулы», «Все лето в один день», «Зеленое утро» (1-2 рассказа по выбору)

12. Роберт ШЕКЛИ. «Запах мысли»

7 КЛАС, УКРАЇНСЬКА МОВА НАВЧАННЯ

1. БИЛИНИ І БАЛАДИ. «Ілля Муромець і Соловей-Розбійник», «Садко» (1 за вибором)

2. Адам МІЦКЕВИЧ. «Світязь».

3. Вальтер СКОТТ. «Айвенго».

4. Джеймс ОЛДРІДЖ. «Останній дюйм».

5. ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ. «Пісня над піснями».

6. Олександр ГРІН. «Пурпурові вітрила».

7. Едгар Аллан ПО. «Золотий жук».

8. Артур Конан ДОЙЛ. «Записки про Шерлока Холмса» («Пістрява стрічка», «Спілка рудих»).

9. О. ГЕНРІ. «Дари волхвів», «Останній листок»

10. Герберт Джордж УЕЛЛС. «Чарівна крамниця».

11. Рюноске АКУТАГАВА. «Павутинка».

12. 1-2 твори за вибором: Айзек АЗІМОВ. «Фах». Діана Вінн ДЖОНС. «Мандрівний замок Хаула». Корнелія ФУНКЕ. «Чорнильне серце».

7 КЛ, РУССКИЙ ЯЗЫК ОБУЧЕНИЯ

1. Русские былины. «Илья Муромец и Соловей Разбойник» или «Вольга и Микула Селянинович», или «Садко» (1 былина по выбору)

2. Александр Сергеевич ПУШКИН. «Повести Белкина» («Метель» или «Барышня-крестьянка», или «Станционный смотритель» - 1 по выбору)

3. Николай Васильевич ГОГОЛЬ. «Тарас Бульба» (главы из повести).

4. Иван Сергеевич ТУРГЕНЕВ. «Бежин луг».

5. Антон Павлович ЧЕХОВ. «Хамелеон», «Толстый и Тонкий», «Смерть чиновника», «Злоумышленник», (1-2 рассказа по выбору)

6. О. ГЕНРИ. «Дары волхвов» или «Последний листок» (по выбору)

7. Артур Конан ДОЙЛ. «Голубой карбункул» или «Пёстрая лента» (по выбору)

8. Джеймс ОЛДРИДЖ. «Последний дюйм»

9. Александр ГРИН. «Алые паруса»

10. Айзек АЗИМОВ «Профессия» или Дэвид АМОНД «Скеллиг»

8 КЛАС, УКРАЇНСЬКА МОВА НАВЧАННЯ

1. МІФИ ТРОЯНСЬКОГО ЦИКЛУ. (Троя. Паріс викрадає Єлену. Облога Трої. Смерть Ахілла. Троянський кінь (2-3 за вибором).

2. ГОМЕР. «Іліада» («Двобій Ахілла і Гектора» (пісня 22, вірші140-410), «Пріам у Ахілла» (пісня 24, вірші 470-670).

3. ЕСХІЛ. «Прометей закутий».

4. Вільям ШЕКСПІР. «Ромео і Джульєтта»

5. Мігель де Сервантес СААВЕДРА (1547-1616). «Дон Кіхот» I частина (огляд, 2-3 розділи за вибором)

6. МОЛЬЄР (1622-1673). «Міщанин-шляхтич».

7. Джонатан СВІФТ (1667-1745). «Мандри Лемюеля Гуллівера» (1 частина).

8. 1-2 твори за вибором: Річард БАХ. «Чайка Джонатан Лівінгстон».

9. КОСМОВСЬКА Барбара. «Буба» або «Буба: мертвий сезон» (1за вибором).

10. Марина АРОМШТАМ. «Коли відпочивають янголи».

8 КЛ, РУССКИЙ ЯЗЫК ОБУЧЕНИЯ

1. Вильям ШЕКСПИР. «Ромео и Джульетта»

2. Мигель де СЕРВАНТЕС СААВЕДРА. «Хитроумный идальго Дон Кихот Ламанчский» (в сокращении)

3. Александр Сергеевич ПУШКИН. «Капитанская дочка»

4. Николай Васильевич ГОГОЛЬ. «Ревизор»

5. Иван Сергеевич ТУРГЕНЕВ. «Ася».

6. Михаил Евграфович САЛТЫКОВ-ЩЕДРИН. «Дикий помещик», «Премудрый пискарь», «Медведь на воеводстве», «Пропала совесть», «Либерал» (2 сказки на выбор)

7. Лев Николаевич ТОЛСТОЙ. «После бала»

8. Максим ГОРЬКИЙ. «Старуха Изергиль», «Макар Чудра» (1 произведение на выбор)

9. Антуан де СЕНТ-ЭКЗЮПЕРИ. «Маленький принц»

10. Михаил Александрович ШОЛОХОВ «Судьба человека» или Василь БЫКОВ «Альпийская баллада» (по выбору)

11. Аркадий Натанович и Борис Натанович СТРУГАЦКИЕ «Трудно быть Богом» или Сергей Васильевич ЛУКЬЯНЕНКО «Чужая боль» (по выбору)

9 КЛАС, українська мова навчання

1. Пeдро КАЛЬДЕРОН. “Життя — це сон”

2. МОЛЬЄР. “Міщанин-шляхтич”

3. ВОЛЬТЕР. “Простак”

4. Йоганн Вольфґанґ ҐЕТЕ. “Фауст” (І частина), останній монолог Фауста (ІІ частина)

5. Йоганн Крíстоф Фрíдріх ШÍЛЛЕР. “Вільгельм Телль”

6. Ернст Теодор Амадей ГОФМАН. “Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер”

7. Олександр ПУШКІН. “Євгеній Онєгін”,

8. Михáйло ЛÉРМОНТОВ. “Герой нашого часу”

9. Микoла ГОГОЛЬ. “Шинель”

9 КЛ, РУССКИЙ ЯЗЫК ОБУЧЕНИЯ

1. ГОМЕР. «Илиада» или «Одиссея» (отрывки).

2. МОЛЬЕР (Жан Батист Поклен). «Мещанин во дворянстве»

3. Александр Сергеевич ГРИБОЕДОВ. «Горе от ума»

4. Александр Сергеевич ПУШКИН. Роман в стихах «Евгений Онегин».

5. Михаил Юрьевич ЛЕРМОНТОВ. «Герой нашего времени».

6. Николай Васильевич ГОГОЛЬ. «Шинель»

7. Ги де МОПАССАН. «Ожерелье» или «Лунный свет».

8. Генрих БЁЛЛЬ. «Путник, придёшь когда в Спа…»

9. Михаил Михайлович ЗОЩЕНКО. «Обезьяний язык», «Любовь».

10. Пауло КОЭЛЬО «Алхимик» или Ричард Дэвис БАХ «Чайка по имени Джонатан Ливингстон»

10 КЛАС, українська мова навчання

1. Стендаль. «Червоне і чорне»

2. Онорé де БАЛЬЗÁК . “Гобсéк”

3. Чарльз ДІККЕНС. «Пригоди Олівера Твіста»

4. Фéдір ДОСТОЄВСЬКИЙ. «Злочин і кара»

5. Лев ТОЛСТÓЙ. «Анна Кареніна»

6. Емíль ЗОЛЯ. «Кар’єра Ругонів».

7. Óскар УÁЙЛЬД. «Портрет Доріана Грея».

11 КЛАС, українська мова навчання

1. Гéнрік ÍБСЕН (1828–1906). «Ляльковий дім»

2. Франц КÁФКА (1883–1924). «Перевтілення»

3. Джеймс ДЖОЙС (1882–1941). «Джакомо Джойс»

4. Михáйло БУЛГÁКОВ (1891–1940). «Майстер і Маргарита»

5. Бертóльт БРЕХТ (1898–1956). «Життя Галілея»

6. Альбéр KAMЮ (1913–1960). «Чума»

7. Ернéст Мíллер ХЕМІНГУÉЙ (1899–1961). «Старий і море».

8. КАВАБÁТА Ясунáрі (1899–1972). «Тисяча журавлів»

9. Габріéль ГАРСÍА МÁРКЕС. «Сто років самотності»

10. Мúлорад ПÁВИЧ (1929-2009). «Дамаскин»

11. Пáтрік Зюскінд. «Запахи, або Історія одного вбивці»

11 КЛАС, російська мова навчання

1. Дж. Лондон "Морской волк"

2. М. Булгаков "Зойкина квартира"

3. М. Шолохов "Донские рассказы"

4. Э. Хемингуэй "По ком звонит колокол"

5. Б. Пастернак "Доктор Живаго"

6. Поэзия Расула Гамзатова

7. А. Твардовский "Дом у дороги"

8. Б. Брехт "Мамаша Кураж и ее дети"

9. М. Зощенко, по выбору

Українська література

5 клас
Рекомендована література для прочитання влітку

1. І. Франко «Фарбований лис».

2. В. Королів-Старий «Хуха-Моховинка».

3. Василь Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон».

4. Іван Нечуй-Левицький «Запорожці» (фрагмент).

5. Оксана Сенатович «Малий Віз».

6. Євген Гуцало «Лось».

7. Григір Тютюнник «Дивак».


6 клас

Рекомендована література для прочитання влітку

1. Володимир Винниченко «Федько-халамидник».

2. Спиридон Черкасенко «Маленький горбань».

3. Євген Гуцало «Олень Август».

4. Емма Андієвська «Казка про яян».

5. Віктор Близнець «Звук павутинки».

6. Ярослав Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера».

7. Степан Васильченко «Свекор».


7 клас

Рекомендована література для прочитання влітку

1. І. Франко «Захар Беркут».

2. Андрій Чайковський «За сестрою».

3. Григір Тютюнник «Климко».

4. Борис Харчук «Планетник».

5. Євген Гуцало «Сім’я дикої качки».

6. Анатолій Дімаров «Блакитна дитина».

7. Олекса Стороженко «Скарб».


8 клас

Рекомендована література для прочитання влітку

1. Іван Карпенко-Карий «Сто тисяч».

2. Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною».

3. Осип Назарук «Роксоляна».

4. Володимир Дрозд «Ирій», «Білий кінь Шептало».

5. Народні думи «Маруся Богуславка», «Буря на Чорному морі».

9 клас

Рекомендована література для прочитання влітку

1. Іван Котляревський «Енеїда», «Наталка Полтавка».

2. Григорій Квітка-Основ’яненко «Маруся».

3. Пантелеймон Куліш «Чорна рада».

4. Марко Вовчок «Інститутка», народні оповідання.

5. Тарас Шевченко «Кавказ», «Гайдамаки», «Катерина».

6. М. Гоголь «Вечір проти Івана Купала»

10 клас

Рекомендована література для прочитання влітку

1. Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я».

2. Панас Мирний «Хіба ревуть воли як ясла повні?».

3. Іван Карпенко-Карий «Мартин Боруля».

4. Михайло Старицький «Оборона Буші».

5. Іван Франко «Мойсей», «Перехресні стежки».

6. Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків».

7. Леся Українка «Лісова пісня».


11 клас

Рекомендована література для прочитання влітку

1. М. Хвильовий «Я (Романтика)».

2. Ю. Яновський «Вершники» (новели: «Шаланда в морі», «Подвійне коло»).

3. В. Підмогильний «Місто».

4. О. Довженко «Україна в огні», «Зачарована Десна».

5. О. Гончар «За мить щастя».

6. Григір Тютюнник «Три зозулі з поклоном».

7. Ліна Костенко «Маруся Чурай».

8. Іван Багряний «Тигролови».

Кiлькiсть переглядiв: 459

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.